DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 02.02.2024 19:54:06 

JOGA  ZDRAVÍ  ČLOVĚKA

CV + Kontakt
RICHARD HOLICKÝ Lektor  jógy II.tř. s licencí pořádat veřejné školy jógy. Bohatá praxe s různými věkovými skupinami,od dětí po seniory. Organizátor a úcastník esoterických workshopů zabývajících se aplikací východních nauk hlavně jogových technik na duševní a tělesné zdraví člověka. Jako např.:Jóga pro zdravá záda, Soft-joga, meditační techniky,  Muzikoterapie a další…  Absolvent pětiletého kurzu japonského Shiatsu s akreditací. Držitel diplomu Silva mind kontrol.
 
Praktikuji klasickou jógu dle André van Lysebetha:
Ásány a jejich série. Např: Pozdrav slunci,Pozdrav měsíci,Rišikéšská sestava
Vlastní sestavy s afirmací
Dechová cvičení v kooperaci s pohybem
Meditační techniky a meditace v pohybu
Nové formy jógy - např. Joga pro zdravá záda, Joga -Core
Vztahy dle Jin-Jang
KONTAKT: 
tel:  737 509 777
 
Rád vám svěřím svůj příběh,jak jsem se dostal k józe. Velmi pragmaticky. Už od žáčků jsem hrál fotbal a přes dorost jsem se dokopal až do poloprofi týmu dospělých.Samo mě to bavilo,ale tělo dostávalo zabrat.A tak někdy před třicítkou už mě citelně bolely klouby a páteř - a vlastně celý člověk. Hledal jsem tedy, jak se obtíží zbavit. Doktoři mi moc nepomohli a někteří konstatovali,že se s tím musím smířit a lepší už to nebude.Ale to já nechtěl. Jednoho dne jsem "náhodou" otevřel knihu Jóga - od van Lysebetha a koukal na ty podivné pokróceniny.Ale něco mi říkalo- zkus to! Jakmile jsem začal podle návodu provozovat ty pomalé pohyby a netypické pózy cítil jsem,že se mi ulevuje. Jakoby mi tělo říkalo: chlapče kus života jsi mě huntoval,tak teď budeš tu devastaci kus života napravovat. Zajímavé na tom bylo,že jsem měl autentický pocit,jak tělo ke mě promlouvá a zacvaklo mi,že má pravdu.No a tak začala jóga vstupovat do mého života,neboť mi dělala- a dělá dobře.A já věřím věcem,které mi fungují,což v případě jógy vím 100%ně. Asi po 3 měsících samodomo cvičení jsem pochopil,že nejsem jogový génius,v některých technikách "plavu",občas mě po cvičení něco bolí a to by nemělo. Začal jsem tedy chodit do kursu jógy a měl jsem štěstí na "guru" - cvičitelku.Postupně přes tělesná a dechová cvičení jsem se dostával více a více k t.zv. "duchovním" záležitostem. Přes různé knížky,přednášky i osobní setkání s moudrými lidmi (např. manželé Tomášovi),kteří mi měli co dát jsem nalézal odpovědi na otázky jako "mé místo v životě", "jak porozumět druhým", jak zmírnit stres", "proč se mi dějí některé nepříjemné události a jak si je nepřivolávat", " jak být v souladu se svým vědomím a svědomím"...atd. Přišel jsem na to,že jóga mi dává nejen tělesnou kondici,ale i duševní kvalitu a zázemí. A tak mi pasuje do života a jsem tomu rád.
V rozhovorech s účastníky kurzů jógy kteří se vracejí mi potvrzují,že už po cca měsíčním praktikování jogových technik se cítí dobře nejen tělesně,ale i duševně. Přestávají mít potíže nejen s nespavostí, depresivními stavy atd.... ale zlepšují se i mezilidské vztahy ať už partnerské, nebo pracovní. A to je co říci!! Ze zpětných reakcí cvičenců též vyplynulo,že jóga může být jakýmsi mostem i pro nesportovní typy, nebo záchraným pasem pro workoholiky...Pozor - tím nechci říct,že joga je všelék na všechno a pro všechny a nikomu ji nevnucuji. Jde o to,že by mohla někomu pomoci,ale on o ní neví,nebo má strach "že na ni nestačí".Nenechte se zmást barevnými obrázky jogínů v knihách či časopisech,kteří dělají pózy hodné cirkusových umělců. O tom to nééni. Každý může přistoupit k józe individuálně,dle svých možností. Vždyť jogu praktikují i vozíčkáři... A hlavně - JOGA JE STEJNĚ O DUŠI JAKO O TĚLE. O harmonii "celého člověka".